Wieczór poezji Zygmunta Królaka

   16.03.2016 r. w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach odbył się wieczór poezji Zygmunta Królaka.

   Tuż po godzinie osiemnastej pan Marek Wawrzacz przywitał przybyłych gości, a potem wysłuchaliśmy wierszy o białogłowach czytane przez panów: Andrzeja Leśniewicza, Waldemara Maniaka, Marka Płazę, Mariusza Sydoruka, Marka Wawrzacza, samego autora – Zygmunta Królaka, Sebastiana Bystrka i Andrzeja Kaźmierczaka. Dwaj ostatni – z wymienionych panów – to absolwenci naszej szkoły.
    Autor napisał trzy i pół tysiąca utworów poetyckich, ale wybranych było zaledwie kilka. Panowie czytali wiersze nie pozbawione zaskakujących dygresji, pomysłów, obserwacji otoczenia i filuterności. Wszystkie jednak łączyła tematyka płci pięknej. Wieczór ubarwiły występy pani Julii Omachel, która czarodziejskie dźwięki potrafiła wydobyć z altówki, pana Miłosza Ruczyńskiego śpiewającego piosenki braci Golców i występ taneczny milusińskiej pary Julii Bystrek i Patryka Pawlaka, ucznia szkoły w Iwięcinie. Drobne przerwy zagospodarowały wodzianki, w których role wcieliły się panie: Anna Sowińska i Alicja Marciniak. Atmosferę wiosennej świeżości tworzyła scenografia doskonale wchodząca w interakcje z wierszami. Jej autorką była Agnieszka Ponińska-Puścian.
   Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy towarzyskie oraz czytanie losowo wybranych aforyzmów i na … ciasta. Należy przyznać, że nasze niewiasty potrafią idealnie piec, za co przystoi im bardzo podziękować. Podziękowania należą się całemu gronu nauczycielskiemu m.in. za słodkości na stole, konferansjerkę (panu Markowi Krzyżanowskiemu i Tomaszowi Szymańskiemu) i za całokształt imprezy, bo spędzony tam wieczór należał do tych, które wspomina się z sympatią, a dzięki tematyce wierszy pana Zygmunta Królaka, z psotnym urokiem.
  

     Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć…