Zimowisko 2014/2015

   Już po raz drugi grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach wyjechała na zimowisko do Karpacza.

  W dniach  25-30 stycznia dzieci uczyły się jeździć na nartach. Pod czujnym okiem instruktora wszyscy opanowali tę sztukę. Już nikt nie zjeżdża „na kreskę” lecz pokonuje stok zamaszystym slalomem. 

   Uczniowie mieszkali w ośrodku Stacji Ekologicznej „Storczyk” Uniwersytetu Wrocławskiego w Karpaczu.

Ośrodek „Storczyk” położony jest w lesie, z dala od zgiełku miasta. Dzieci codziennie pokonywały drogę przez las, raz z górki raz pod górkę brnąc w śniegu. Kondycja poprawiła się o 100%. 

   Dzieci nie mogły nacieszyć się śniegiem. Była więc bitwa na śnieżki, konkurs na rzeźbę ze śniegu, ślizgawka i jazda „z górki na pazurki”. Bardzo dzieciom smakowały kiełbaski upieczone na ognisku.

   Dzielnymi narciarzami opiekowały się nauczycielki p. Alicja Marciniak i p. Halina Sekulska. Jednak trudno wyobrazić sobie zorganizowanie zimowiska bez zaangażowania rodziców. Dwie panie – mamy uczniów, p. Dorota Żmich i p. Marta Rak pomagały w opiece nad dziećmi. Każdego obdarzały ciepłym uśmiechem, przytuleniem i dbały, aby nikt nie wyszedł ze stołówki głodny.

   Uczniowie zwiedzili Muzeum Ducha Gór w Karpaczu i poznali legendy związane z tym miastem. 

   Ponadto po narciarskich szaleństwach wypoczywali w SPA w domu wczasowym Sandra. 

   Trzeba jeszcze dodać, że przywieźliśmy do Koszalina trochę zimy. To właśnie w dniu naszego powrotu zaczął padać śnieg i trochę  „przymroziło”.

   Uczniowie jak i opiekunowie wrócili z zimowiska zadowoleni, aktywnie wypoczęci i co najważniejsze – zdrowi.

 

Alicja Marciniak

      Zapraszamy do zdjęć…